TO JEST PRZYKŁADOWY SKLEP OPROGRAMOWANIA REDCART.PL ZAMÓWIENIA NIE BĘDĄ REALIZOWANE!

Wczytuję dane...
Aromaty i Kolory

Aromakologia [gr. ároma ‘korzenie’, ‘wonne zioła’, lógos ‘słowo’, ‘nauka’], nauka o zapachach; zajmuje się oddziaływaniem zapachu na psychikę człowieka; obejmuje badania mechanizmów rozpoznawania zapachów i przekazywania informacji do mózgu, gdzie są one odczytywane i przetwarzane na sygnały wpływające na zachowania i stany emocjonalne — uczucia odprężenia, szczęścia, radości, przygnębienia, euforii, depresji; bada także zależność zachowań i nastrojów ludzi od ilości i rodzaju substancji zapachowych wdychanych z powietrzem.

Aby wzmocnić świadomość wpływu kolorów na zmysły, kojarzy się je z zapachami. Pomaga to  wzmocnić magię w sposób podobny do tego jak się odczuwa komfort i szczęście. Ponadto, kiedy każdy człowiek zdaje sobie sprawę z mnogości zapachów, które nas otaczają i kojarzy się je z kolorami to dostraja się również zmysły, dzięki czemu ta magia staje się bardziej efektywna. 

Leczenie kolorami to przywracanie i utrwalanie właściwych proporcji pomiędzy wszystkimi kolorami jakie powinny znajdować się w organizmie. W wielu klinikach na świecie wykorzystuje się już energetyczne właściwości barw, gdzie terapią kolorem wspomaga się leczenie: chorób układu pokarmowego, oddechowego, nerwobóli, migren, schorzeń kręgosłupa i nerek, dolegliwości kobiecych, nerwicy i depresji psychicznej. To, jakimi otaczamy się barwami często wskazuje na stan naszego zdrowia a także odzwierciedla w pewnym stopniu naszą osobowość, emocje i kondycję psychiczną na daną chwilę. Nasz organizm przy pomocy barw daje nam sygnał o wielu schorzeniach, których często nie jesteśmy świadomi. Uzdrowienia kolorami znano już w starożytnych Indiach, Chinach i Egipcie. Dziś powracając do natury, chromoterapia odzyskuje należne jej miejsce wśród stosowanych sposobów leczenia.

Szczególną uwagę warto zwrócić na relaksujące i kojące działanie olejków eterycznych. Mogą one zniwelować dolegliwości związane ze stresem, który towarzyszy nam na co dzień. Nie powinniśmy go bagatelizować, ponieważ działa on na nas destrukcyjnie. Chociaż organizm próbuje sobie radzić ze stresem i ma do dyspozycji pewne mechanizmy obronne, to nie jest przygotowany na przedłużające się napięcie. Olejki eteryczne stosowane są od wieków w kosmetyce i medycynie. Uzyskuje się je z drzew, krzewów, kwiatów i innych roślin pochodzących ze wszystkich stron świata. Istnieje ponad 1700 olejkodajnych gatunków roślin. Każdy olejek ma unikatowy skład chemiczny i różne właściwości terapeutyczne.

Filozofia aromatów i kolorów, a także zastosowanie naturalnych składników roślinnychczerpie inspirację z Tao, czyli zespolenie z naturą, harmonia z przyrodą, ale także z subtelnym wymiarem życia przyrody. Tao ma dwa przeciwstawne aspekty - Yin i Yang z których wyłania się pięć żywiołów (elementów), z których dalej wyłania się wszystko to, co stworzone. Taoiści dążąc do zespolenia z naturą zaczęli podziwiać jej wieczną młodość i zdolność do regeneracji, tak indyjscy siddhowie. Zastanawiali się, czy przez życie w harmonii z Tao, czyli Drogą Natury, nie można by zgłębić tajemnic przyrody i uodpornić się na okaleczenia, choroby, a nawet na śmierć. Taoiści praktykowali ćwiczenia przypominające jogę, techniki oddychania oraz przepisy żywieniowe i także praktyki seksualne podobne do tantry, które miały wzmacniać siły witalne i przedłużać życie.